Do góry

28.05.2021
Dezynfekcja pomieszczeń – pomoc przy bezpiecznym powrocie pracowników do biura

Dezynfekcja pomieszczeń – pomoc przy bezpiecznym powrocie pracowników do biura

Pandemia Covid-19 wprowadziła wiele zmian na rynku pracy, dużo firm przeszło na zdalny tryb pracy, który niestety dla wielu osób stanowi spore wyzwanie. Brak odpowiednich warunków, konieczność łączenie obowiązków zawodowych z domowymi oraz brak kontaktu z współpracownikami wpłynęły negatywnie na samopoczucie i wydajność. W związku z tym, że pandemia trwa już rok, coraz więcej firm decyduje się na powrót do biur, oczywiście z zachowaniem odpowiednich środków ostrożności. Jak przygotować firmę, tak aby była bezpieczna? Sprawdźmy!

Dezynfekcja pomieszczeń - ozonowanie

Mimo, że bakterie i wirusy nie są widoczne gołym okiem, każdego dnia jesteśmy narażeni na ich oddziaływanie. Właśnie dlatego tak ważne jest dbanie o porządek, samo sprzątanie jednak nie wystarczy. Coraz większą popularnością cieszy się ozonowanie – czyli jeden ze sposobów dezynfekcji. Nie bez przyczyny jest ono coraz częściej stosowane, ma dwie ogromne zalety - dużą skuteczność oraz brak zagrożenia dla ludzkiego życia czy zdrowia.

Ozonowanie - jak to działa?

Przede wszystkim należy pamiętać, że musi być ono wykonywane przez specjalistów, posiadających odpowiednie doświadczenie i umiejętności. Ozonowanie przeprowadzane jest przy użyciu specjalnych generatorów wytwarzających gaz. Wykonuje się je w pustych, szczelnych pomieszczeniach, ponieważ takie stężenie ozonu jest trujące dla człowieka, a także wpływa na szybsze starzenie się przedmiotów. Właśnie dlatego ozonowanie biura najlepiej wykonać tydzień przed powrotem pracowników, w ten sposób charakterystyczny zapach zdąży wywietrzyć, a meble wrócą na swoje miejsce.

Ozonowanie firmowych pomieszczeń - zalety

Jak już zostało wcześniej wspomniane, rozwiązanie to ma sporo korzyści, należy do nich przede wszystkim:

  • Eliminowanie bakterii, wirusów, ale także grzybów, które mogą być groźne dla zdrowia.
  • Ochrona przed molami, karaluchami, mrówkami i gryzoniami.
  • Skuteczna dezynfekcja, bez użycia środków chemicznych.
  • Usuwanie nieprzyjemnych zapachów, np. Pleśni, wilgoci, ale także tytoniu czy spalenizny.

Bezpieczny powrót do biura, a Koronawirus

Pandemia sprawiła, że stosowanie środków dezynfekujących stało się czymś naturalnym. Obowiązkowe zastosowanie płynu przed wejściem do sklepu, biura, a także własnego domu, noszenie maseczek czy częste mycie rąk to już standard. Jednak, jeśli chcesz stworzyć bezpieczną przestrzeń do pracy warto iść o krok dalej i zdecydować się na ozonowanie. Państwowy Instytut Badawczy wykazał, że gaz ten niszczy wirusa SARS-CoV odkrytego w 2003 r., którego genom jest zbliżony do panującego obecnie wirusa. W związku z tym istnieje szansa na to, że ozonowanie będzie skuteczne, jeśli chodzi o dezynfekcję pomieszczeń.

Należy jednak pamiętać, że nawet w zdezynfekowanych obiektach należy zastosować odpowiednie środki ostrożności - regularnie myć ręce, stosować produkty bakteriobójcze, a także zakrywać usta i nos. Taki rodzaj dezynfekcji pomoże oczyścić powietrze z grzybów, pleśni oraz bakterii, a co za tym idzie zapewnić pracownikom lepsze warunki pracy.

Ozonowanie i dezynfekcja przestrzeni firmowych - dla kogo?

Tak naprawdę dla wszystkich, zarówno małych, jak i dużych przedsiębiorstw. Wszystkie z nich to bowiem miejsca, przez które każdego dnia przewija się duża liczba osób. Zarówno pracownicy, jak i Klienci codziennie mają kontakt jeszcze z wieloma innymi osobami, a co za tym idzie rozprzestrzenianie się bakterii i innych zarazków jest nieuniknione. W związku z tym, jeśli chcesz oczyścić powietrze w swojej firmie warto skorzystać z pomocy specjalistów. Natomiast w ramach profilaktyki wyposażyć biuro w środki odkażające, mydła antybakteryjne i regularnie dezynfekować używane przez zatrudnione osoby sprzęty. Mimo, że powrót do biura wymaga stosowania odpowiednich środków ostrożności, to z pewnością będzie on korzystny dla osób, które nie mają warunków do pracy zdalnej. Zadbaj o bezpieczeństwo w swoim biurze, nie zwlekaj i zamów usługę ozonowania jeszcze dziś.